Celine Dion

Světoznámá kanadská zpěvačka Celine Marie Claudette Dion, zkráceně Celine Dion, se narodila v roce 1968 v Kanadě a pochází z velmi hudebně založené rodiny. Nejvíce ji proslavila skladba, provázející velkofilm Titanic. Celine Dion je jednou z nejvýznamnějších popových stálic na světě. Podařilo se jí prodat bezmála 200 milionů alb, a na svém kontě má širokou škálu mnohých ocenění: Grammy, Oscary, Zlaté glóby, World Music, Juno a také Felix Awards. V roce 1997 uzavřela smlouvu se společností Coty Inc, která se zabývá distribucí parfémů, dnes vedle vůní navrhuje i kvalitní brýle.

Nově přidáno

Životopis

Céline Marie Claudette Dion se narodila 30. března 1968 v malém městečku Charlemagne (Canada, Quebec, poblíž Montrealu) ve znamení Berana jako nejmladší ze 14 dětí. Celá rodina je hudebně velice nadaná a díky se tomu se Céline velice rychle seznámila s muzikou a zpěvem. Za vzor mohla mít například otce, který hrál na harmoniku a matku, která hrála na housle. Vlastnili malý klub, ve kterém převážně o víkendech Céline se svými sourozenci vystupovala a díky tomu brzy získala jistotu na jevišti. Ve dvanácti letech složila se svou matkou a jedním z bratrů francouzskou píseň, která navždy změnila její život.

Demonahrávka se dostala do rukou Reného Angélila, velice uznávaného osobního managera, kterému se velice líbila. René byl Célininým hlasem tak unešen, že se rozhodl ze Céline učinit mezinárodně slavnou a uznávanou hvězdu. Zastavil dokonce vlastní dům, aby mohl zaplatit Célinino debutové album. 17.prosince 1994 byli Céline a její manager René Angélil oddáni. Mají spolu jedno dítě, syna Reného Chalrese (25. ledna 2001, v 1:00 hod. Vážil 6 liber a 8 uncí).

Svůj debut coby herečka si odehrála v televizním seriálu "Des fleurs sur la neige" v roce 1991.O dva roky později si zahrála větší roli ve filmu natočeném pro televizi "Countdown to Kid's Day", li. Objevila se i v seriálech jako host, kde vystupovala pod svým jménem. Její filmografie čítá zhruba 5 filmů, kde se objevila jako herečka a dalších 30 filmů, kde se objevila jako host nebo zpěvačka. Napřiklad v roce 1997 nazpívala k tehdy jednomu z nejdražších filmů "Titanik" (Titanic) piseň "My Heart Will Go On", která patří k nejznámějším písním z jejího repertuáru.

V roce 1982, po vydání jejího prvního alba, začala Celine přijímat první uznání o jejím skvělém talentu. Vyhrála první místo na pěveckém festivalu " Yamaha " v Tokiu. Tímto pro ni započal první úspěšný krůček k vrcholu pop-music. V roce 1983 se stala první kanaďankou, která ve Francii obdržela zlatou desku za její první album. Od roku 1988 získala silné umělecké jméno pro sebe samotnou, a to zejména v Kanadě, kde také přijímala další ocenění. Ve stejném roce vyhrála prestižní " Eurovision Song Contest " v Dublinu, kde také živě vystoupila v TV pro téměř 600 miliónů diváků po celém světě.

O dva roky později podstoupila obtížný přechod z její rodné francouzštiny do angličtiny, ve které opět zopakovala obrovský úspěch. Nahrála titulní skladbu pro Disneyův film " Beauty and Beast ". Píseň se okamžitě vyšplhala na přední místo hudebních žebříčků a vytvořila základ pro vydání druhého anglicky nazpívaného alba, nazvaného jednoduše " Celine Dion ". Spolu s touto deskou vyšly 4 jednotlivé singly: " Love can move mountains ", " Water from the moon " , " If you asked me to " a " Did you give enough love ". V Kanadě získalo 6x platinovou desku a několik ocenění Juno.

Další deskou byla " The colour of my love ". Hudba byla opět použita pro filmové téma. Spolu s britským zpěvákem Clive Griffinem nazpívala a nahrála píseň " When I fall in love ", která se objevila ve filmu " Sleeples in Seatle ". Album obsahuje také známou cover verzy překrásné balady " The power of love " od Jennifer Rush. Celine znovu dokázala, že její dramatický něžný hlas a styl zpěvu je výrazně postaven na jemných baladách ( The colour of my love ) a rychlejších písních ( The Misled ). Je netřeba říkat, že toto nové album zaznamenalo opět nevídaný úspěch v Kanadě. Samozřejmě, že Celine začala dobývat svými skladbami Velkou Británii. Britští fanoušci přijali album velmi dobře a to zejména píseň " Think Twice ". Po několik následujících týdnů se tato píseň držela na vrcholcích britské hudební scény. Bylo prodáno něco kolem 4 miliónů jednotlivých singlů s touto skladbou, a to jen v Británii.

A její další album " D´eux " ... Celine opět dosáhla nečeho, co by bylo pro obyčejného člověka nemožné. Podařilo se jí totiž dostat francouzsky nazpívané songy z této desky na vrchol téměř všech hudebních ohlasů po celém světě. Píseň ,,Vole“ na albu D'eux byla později přeložena do Angličtiny jako ,,Fly“a objevila se na dalším albu. Je památkou na její neteř Karin, která trpěla cystickou fibrozu.

Březen 1996 - vychází nové album " Falling Into You ", které se stalo albem roku a v 11 zemích světa se umístilo na vrcholku hudebních hitparád. Prodalo se ho neuvěřitelných 25 milionu kopií.

Album " Let´s Talk About Love: Opět se zde objevuje několik hitových sladeb, jako úvodní " Reason" , " Let´s Talk About Love " ( duet s Barbrou Streisand ) a nejznámější a nádherná " My Heart Will Go On " z filmu Titanic. Bylo nahráno v Londýně, New Yorku a L.A. Podílelo se na něm mnoho známých umělců, producentů a skladatelů.

Nové francouzsky zpívané album ,,S'il suffisait d'aimer“, mělo opět skvělé ohlasy ze spousty zemí.

V roce 1998 byla vydána dlouho očekávaná kniha : ,,Céline... autorizovaný životopis“. Se stejným autorem Céline spolupracovala na ,,Céline Dion...Můj příběh, můj sen“.

Následuje opět skvělé album " These Are Special Times " obsahuje 16 vánočních písní. Za zmínku stojí především duet " The Prayer " s Andrea Bocellim a " Ave Maria ".

All The Way...A Decade Of Song“ je výběr největších hitů včetně singlů, které bodovaly na vrcholech hitparád "The Power Of Love", "Because You Loved Me", "I'm Your Angel" a "My Heart Will Go On", nositel cen Grammy a Akademie. Také jsou připojeny "Beauty And The Beast", "It's All Coming Back to Me Now" a "If You Asked Me To." Tímto albem chtěla Céline vzdát hold jednomu ze svým nejoblíbenějších zpěváků, Franku Sinatrovi. Následovalo mnoho dalších úspěšných alb (viz. Diskografie).

V roce 1999 Céline ohlásila přerušení kariéry, aby se mohla starat o manžela Reného, u kterého byla objevena rakovina jícnu.

V roce 2003 Céline podepsala kontrakt v Las Vegas v The Colosseum at Caesars Palace, kde vystupovala 5 krát týdně s 90ti minutovým představením ,,A new day...“.

 
/ Celine Dion / Let's Talk About Love / Titanic / MP3 / Celine Dion mp3 / Celine Dion parfem/ My Love /