Celine Dion

Světoznámá kanadská zpěvačka Celine Marie Claudette Dion, zkráceně Celine Dion, se narodila v roce 1968 v Kanadě a pochází z velmi hudebně založené rodiny. Nejvíce ji proslavila skladba, provázející velkofilm Titanic. Celine Dion je jednou z nejvýznamnějších popových stálic na světě. Podařilo se jí prodat bezmála 200 milionů alb, a na svém kontě má širokou škálu mnohých ocenění: Grammy, Oscary, Zlaté glóby, World Music, Juno a také Felix Awards. V roce 1997 uzavřela smlouvu se společností Coty Inc, která se zabývá distribucí parfémů, dnes vedle vůní navrhuje i kvalitní brýle.

Nově přidáno

Novinky

Celine Dion porodila dvojčata

WEST PALM BEACH / 20:29, 24. 10. 2010

Kanadská zpěvačka Celine Dion v sobotu porodila dvojčata. Oba chlapci jsou zdraví, ale přišli na svět předčasně a stráví proto několik dní v inkubátoru, informoval v neděli server BBC a agentura Reuters.

Dvaačtyřicetiletá zpěvačka se tak po porodu císařským řezem v nemocnici St. Mary’s na Floridě stala trojnásobnou matkou.

Prvorozenému Rene-Charlesovi je devět let.

Manželé Celine Dion a René Angélil se zatím nerozhodli, jak své chlapce pojmenují. „Celine nyní odpočívá, a o jménech budou manželé mluvit, až se probudí,“ uvedl mluvčí manželů.

Těhotenství pětinásobné držitelky cen Grammy bylo výsledkem umělého oplození. Úspěch přišel až po šestém pokusu. Slavná zpěvačka o svých problémech s početím a zkušenostech s oplodněním in vitro mluvila veřejně.

Céline Dion (nar. 30. března 1968) se na hudební scéně pohybuje již 25 let.

Svou kariéru zahájila počátkem 80. let v kanadském Québecu, odkud se jí podařilo prorazit ve frankofonní části Evropy. V roce 1988 zvítězila s písní Ne parlez pas sans moi v mezinárodní televizní hudební soutěži Eurovize, kde reprezentovala Švýcarsko.

Mezi její nejznámější písně patří My Heart Will Go on z filmu Titanic, která byla v roce 1998 oceněna Oscarem za nejlepší filmovou skladbu.

Autor: Anna Francová, Tereza Frantová

Žádné komentáře
 
/ Celine Dion / Let's Talk About Love / Titanic / MP3 / Celine Dion mp3 / Celine Dion parfem/ My Love /