Celine Dion

Světoznámá kanadská zpěvačka Celine Marie Claudette Dion, zkráceně Celine Dion, se narodila v roce 1968 v Kanadě a pochází z velmi hudebně založené rodiny. Nejvíce ji proslavila skladba, provázející velkofilm Titanic. Celine Dion je jednou z nejvýznamnějších popových stálic na světě. Podařilo se jí prodat bezmála 200 milionů alb, a na svém kontě má širokou škálu mnohých ocenění: Grammy, Oscary, Zlaté glóby, World Music, Juno a také Felix Awards. V roce 1997 uzavřela smlouvu se společností Coty Inc, která se zabývá distribucí parfémů, dnes vedle vůní navrhuje i kvalitní brýle.

Nově přidáno

Celine v Praze

Celine Dion v Praze

26. června 2008

Výběr ze skladeb, které Céline uvedla v pražské O2 Areně při turné Taking Chances

I Drove All Night, The Power Of Love, Taking Chances, It´s All Coming Back to Me Now, Because You Loved Me, To Love You More, Eyes On Me, All By Myself, I´m Alive, Shadow of Love, I´m Your Angel, My Love, Pou Que Tu M´aimes Encore, Oueen: We Will Rock You/The Show Must Go On, It's A Man's Man's Man's World, River Deep, Mountain High, My Heart Will Go On


V čem Celine vystoupila

1. růžové minišaty
2. stříbrné mini s bílým pláštěm
3. černý komplet - kalhoty do zvonu a vesta
4. třpytivé mini
5. černá večerní toaleta

Zpěvačka Celine Dion je v Praze, přiletěla i s rodinou

Celine Dion je už v Praze. Na ruzyňském letišti přistála chvíli před pátou hodinou odpolední. Večer ji čeká vystoupení v O2 Areně, kam zavítala v rámci svého celosvětového turné.

Letadlo zpěvačky, kterou na turné doprovází i rodina, dosedlo na terminál 3 pražského letiště přesně v 16:46. Žádný útěk před novináři se ale nekonal. "Zachovala se naprosto profesionálně. Smála se, rozdávala rozhovory, prostě dáma s velkým D," chválila Celine Dion jedna z přítomných fotografek.

Celine se svěřila, že program má tak nabitý, že si naše hlavní město nestihne prohlédnout. V budoucnu to ale napraví. "Jsem velmi zaneprázdněná a nestihnu se pokochat Prahou. Slibuji, že si sem udělám výlet někdy příště," řekla zpěvačka, která do Prahy zavítala vůbec poprvé. A to v rámci turné nazvaného Taking Chances, které podle odborníků patří k těm nejkrásnějším a nejprofesionálnějším.

Předskokankou bude kanadské hvězdě Lenka Filipová, kterou s Celine Dion pojí zvláštní osud. "V roce 1988, kdy mě oslovili Švýcaři, jsem se měla účastnit Eurovize. Jelikož jsem ale nedostala povolení, neodjela jsem. A hádejte, kdo jel místo mě a kdo soutěž vyhrál. Celine Dion!" vzpomíná jedna z nejoblíbenějších zpěvaček, která svou kolegyni nesmírně obdivuje.

Celine Dion o své předskokance ví, osobně se ale zatím neznají. "Těším se, až Lenku Filipovou poznám. Už jsem o ní slyšela," dodala světová star, která si s sebou přivezla i osm tanečníků a desetičlennou kapelu.

Večer patří Celine Dion a nejlepšímu turné léta

Nejlepší koncertní šňůru tohoto léta připravila svým fanouškům slavná kanadská zpěvačka Celine Dion. Alespoň podle odhadů, do nichž se pustil prestižní americký časopis Billboard.

V rámci turné nazvaného Taking Chances se nejprodávanější zpěvačka světa dnes poprvé za svou kariéru zastaví v České republice. Její dvouhodinový koncert slibuje podle pořadatelů "vizuální svátek barev, módy, tance a překvapení".

V hodnocení čtenářů Billboardu (většinou hudebních profesionálů) se až daleko za Celine Dion umístily koncertní šňůry Rihanny, George Michaela, Radiohead či R.E.M. Za nejlepší koncertní sérii letošního hudebního léta označilo v anketě turné Taking Chances celých 71 procent hlasujících.

Show přiveze do pražské O2 Areny 21 kamionů. Na pódiu, které by měly zdobit obří panely s projekcemi, doprovodí zpívající Celine Dion osm tanečníků a desetičlenná kapela.

Koncert by pak měl být rozdělen do čtyř částí - soulové, rockové a popové. Ta poslední bude inspirovaná romskou, španělskou a arabskou kulturou.

Turné odstartovalo již v únoru v jihoafrickém Johannesburgu a po asijské a australské části se v květnu přesunulo do Evropy, kde zpěvačka vyprodává stadiony - v Dublinu se za jediný den prodalo 64 tisíc vstupenek, v Paříži pro velký zájem uspořádala rovnou šest koncertů za sebou.

Do včerejška se prodalo téměř 16 tisíc lístků na pražský koncert. Vstupenky - hlavně ve čtvrtém patře haly za 990 korun a pár zbylých na stání - jsou přes den v prodeji ještě na terminálech Sazky, večer u pokladen haly.


Zpěvačka Céline Dion se svíjela smíchy, bavila ji Filipová

Zpěvačce Lence Filipové se ve čtvrtek večer splnil velký sen - setkala se s kolegyní Céline Dion. Dámy, které pojí zajímavý osud, si měly o čem povídat.

"Céline byla absolutně úžasná, velmi srdečná, vstřícná a jako člověk mě naprosto přesvědčila, že je tam ta dušička umělce," řekla iDNES.cz Filipová, která na koncertě kanadské hvězdy vystoupila jako předskokanka. "Je to samozřejmě megastar a sleduji ji roky, ale když se pak setkáte, všechno může být jinak, ale u ní ne. Tady bylo všechno v pořádku," dodává.

Obě dámy se zřejmě musely potkat. Osud totiž před dvaceti lety zařídil, aby na Eurovizi místo Filipové odjela právě Dion, a naší zpěvačce tak musel splatit dluh. "Tuhle historku jsem jí musela říct, strašně ji pobavila," směje se ještě teď oblíbená česká muzikantka, kterou o účast v prestižní pěvecké soutěži připravil minulý režim.

Filipové se od Dion dostalo i velkého uznání, a to nejen před přítomným publikem. "S manžellem se ke mně chovali velmi vstřícně. Navíc jsem od nich dostala i krásnou kytku s průvodním slovem, že jsou rádi, že se mnou mohou sdílet můj talent. To bylo něco neuvěřitelného," líčí svoje pocity.

Hudební kolegyně si v závěru čtvrthodinového povídání v zákulisí O2 Areny slíbily, že zůstanou v kontaktu. "Vyměnily jsme si desky, telefony a maily. V tuto chvíli ale opravdu netuším, co z toho může vzejít. Bylo to spíš takové seznámení se," uzavírá Lenka Filipová.

Madonno, Kylie, záviďte! Céline Dion si sáhla ke hvězdám

S popem se polaskala, v rocku se vyřádila, zhltla soulové jednohubky a provětrala i španělské rytmy. A ve všem zazářila. Kanadská zpěvačka Céline Dion si pražské publikum omotala kolem prstu. Právem.

"Koncert začíná za deset minut," ozvalo se z amplionů u pražské O2 Areny krátce před dvacátou hodnou. Jenže v tu chvíli stály ve frontách ještě stovky lidí. Nutno říct, že hláška většinu z nich pobavila.

Krátce po osmé večerní se na čtvercovém pódiu umístěném uprostřed haly objevila předskokanka Lenka Filipová. V doprovodu hráče na keltskou harfu Seana Barryho a kytaristy Mirka Linharta zahájila kytaristka svůj menší koncert skladbou Částečné zatmění srdce. Bouřlivý potlesk si vysloužila za píseň Až budem to mít.

Třicetiminutovku zakončila hitem Za všechno může čas. Zda skladba symbolicky připomněla šanci na mezinárodní úspěch, kterou Céline Dion Filipové "vyfoukla" v roce 1988 na soutěži Eurovize, nechť zůstane nezodpovězeno.

Zbytek večera už měla plně v rukou drobná Kanaďanka. Energie, s níž vyrazila do boje o české publikum v úvodní písni I Drove All Night, ji během večera neopustila. Své růžové minišaty předvedla každému divákovi pěkně zblízka, jako by si šla prohlédnout svůj budoucí sbor - který samozřejmě později přiměla ke zpěvu i k tanci.

"Je to tak správně, Praho?" zeptala se po první skladbě, kterou publikum odměnilo dychtivým aplausem. "Jak se dnes večer máte?" pokračovala zpěvačka plynulou češtinou a hned v zápětí si v angličtině ulevila, že čeština je sice krásná řeč, ale velmi těžká.

"Trvalo dlouho, než jsme se potkali. Ale dnes si ztracený čas vynahradíme," křikla Dion do haly a svůj slib dodržela. Intonaci, která si u největších zahraničních jmen často bere dovolenou, zvládla zpěvačka na jedničku s hvězdičkou. A co víc, zvládla by ji i bez pravidelného vystupování v lasvegaské show, kde ve všední dny vystupovala posledních pět let.

Právě zkušenosti z Las Vegas mohou stát za brilantní přípravou příjemné podívané. Zpěv dokreslovaly projekce a tanečníci. Dion se po pódiu pohybovala bezchybně tak, že si fanoušci nepřipadali ošizení.

Posloužila jí k tomu i dvě menší pódia, kam si odbíhala zařádit, i jezdící pruhy na okrajích jeviště. Suverénní hlasový projev doprovázela gesta rukou sevřených v pěst, kterými hecovala sebe i diváky.

"Je pro mne ctí zpívat dnes večer pro vás a stejná čest je i fakt, že mám po boku svou rodinu," svěřila se českým fanouškům nejprodávanější zpěvačka světa, kterou na turné kromě syna doprovází i její jednaosmdesátiletá maminka.

Že šlo o výjimečný večer, připomínají i dva momenty, v nichž zpěvačka dojala sebe samu k slzám. Když do hrobového ticha zazpívala a capella část skladby All By Myself, hala poprvé tleskala vestoje, což Dion doslova srazilo na kolena. Podruhé si otírala pečlivě nanesenou řasenku po skladbě My Love. Tu pro zpěvačku napsala Linda Perry.

"Nikdy nedělám show bez toho, aniž bych zazpívala jednu píseň ve francouzštině," uvedla Dion skladbu Pour Que T´Aimes Encore. Romantiku ve vteřině vystřídaly melodie kapely Queen. Dion jim složila poctu v písních We Will Rock You a The Show Must Go On. Až při poslechu těchto dvou písní mi na moment začaly vadit některé "nosovky", o které se Dion ve vyšších polohách opírá.

Krasojízda pokračovala mezi soulovými brankami. Těsně před cílem zazněla i skladba Jamese Browna It's a Man's Man's Man's World. Na samotný finiš si zpěvačka nechala "titanikovou povinnost" My Heart Will Go On.

Do sestřihu nejvýraznějších momentů z filmu v doprovodu flétny se před českým publikem Dion objevila naposledy. V černých večerních šatech si vychutnala sladkou třešňičku na dortu. Lidé stáli, hypnotizovaně zírali na osvětlení, připomínající zdobené lustry, a po očku se kontrolovali, zda nepláčou.

Praha zažila velké koncerty velkých zpěvaček. Madonna ohromila výpravným spektáklem, Kylie Minogue útočila barevným cirkusem. Céline Dion zvolila brilantní kompromis. Prvním dvěma jmenovaným by ovšem neuškodily hodiny zpěvu od té třetí.

A české kolegyně? Zatímco některé špičky tuzemského hudebního průmyslu měří vzdálenost ke hvězdám na miliony světelných let, po Céline Dion by se jedna z nich mohla jmenovat.

Céline Dion
Turné Taking Chances. Praha, O2 Arena, 26. června 2008. Předkapela Lenka Filipová.
Hodnocení: 100 %

 


Žádné komentáře
 
/ Celine Dion / Let's Talk About Love / Titanic / MP3 / Celine Dion mp3 / Celine Dion parfem/ My Love /